Povídání u čaje

Odpoledne mezi stranami 2021

Přišlo léto, pro mnohé čas prázdnin nebo alespoň dovolených, více času na čtení a také už druhého ročníku Odpoledne mezi stranami. Pokud jste o této akci dosud neslyšeli, ráda vás odkážu na článek, kde se o ní a o tom, jak loni probíhala, rozepisuji. Ovšem jestli už něco málo víte (nebo jste právě dočetli shrnutí, na něž jsem vás odkazovala), ještě raději vám povím, co chystám právě pro tento rok. 

Ale ještě než se pustím do představování samotného programu, dovolila bych si shrnout ty nejzákladnější informace o akci. Původní termín akce byl 19. srpna 2021, ale kvůli nemoci se posunul; konat se tedy bude 27. listopadu 2021 v TEENu Knihovny Jiřího Mahena v Brně na Kobližné 4. Vstup je zcela zdarma, ovšem pokud se nahlásíte v tomto formuláři, můžete se těšit na uvítací dárek a také se bez toho nebudete moci kvůli předem chystaným potřebám účastnit všech bodů programu. Nebude chybět ani tombola, takže nezapomeňte přinést své staré, ale zachovalé knihy, a pokud přijdete i s něčím dobrým na zub pro sebe a ostatní účastníky, zlobit se nebudeme!

Do knihovny můžete začít přicházet od 10.00. Budete mít zhruba dvacet minut na to se rozhlédnout po okolí, odevzdat knihy do tomboly, podepsat se na návštěvnickou listinu či si popovídat s ostatními.

Ve 10.20 se ujmu slova úvodem a počínaje půl jedenáctou konečně odstartuje program! Abychom se na začátek trochu uvolnili, rozdělím vás do týmů a po vzoru minulého ročníku se zúčastníte klání v knihomolských vědomostech, z nějž ti nejlepší mohou očekávat knižní odměnu.

Od 11.15 do 12.00 se můžete těšit na besedu s Evou a Klárou Pospíšilovými, autorkami knihy Pátá minuta je o nás a také dalších děl, jež naleznete na jejich webových stránkách. Pátá minuta vypráví příběh dvou chlapců, jejich rodin, přátel, vzájemného souznění i strachů, které jim jsou vlastní. S Klárou a Evou si ale kromě jejich psaní budeme povídat třeba o zastoupení LGBT+ postav v literatuře nebo vážných tématech a jejich přínosu v knihách pro mládež. Připravte si své výtisky Páté minuty na podpis, a pokud ji ještě nevlastníte, sledujte můj instagram, kde se o ni brzy objeví soutěž.

Po besedě a krátké přestávce budete moci projevit svou kreativitu vy sami v kurzu krasopsaní se Sol. Ten se bude konat od 12.30 do 14.30 a naučíte se v něm základy potřebné pro to, abyste se mohli nadále rozvíjet. Ukázky práce Sol můžete vidět na jejím instagramu, kde tímto způsobem ztvárňuje různé knihy, které recenzuje.

Následovat bude další beseda, tentokrát s autorkou knihy Uteč!, Dagmar Českou. Od 14.45 do 15.30 se společně podíváme na zub její new adult romanci o hledání schůdné cesty Amerikou i vlastního já. S Dagmar ovšem také nezůstaneme jen u povídání o její knize, i s ní podebatujeme na téma vážných prvků v literatuře, rozdílu mezi young adult a new adult, samotného vydávání knih a jak je to vlastně s neznámými autory a velkými nakladatelstvími. I Uteč! se objeví v soutěži na mém instagramu a stejně tak se na srazu můžete těšit na případné podpisy či focení.

Po skončení besedy budete mít prostor vyzvednout si knihy v tombole, vybarvit si záložky, zkrátka udělat vše, co jste během dne nestihli. Okolo 16.00 akce končí, ovšem pokud se vám ještě nebude chtít domů, Brno nabízí spoustu možností, kam zajít se svými možná i novými knihomolskými přáteli, s nimiž se na akci seznámíte.

Na akci bude potřeba dodržovat platná hygienická nařízení a prokázat se potvrzením o testování, očkování apod. Sledujte můj instagram a vládní nařízení, abyste byli stále v obraze. Doufám, se že společně v hojném počtu setkáme, a budu ráda, když mi dáte vědět, zda na akci dorazíte a na co se nejvíce těšíte!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial